چگونه به روش‌های طبیعی پف چشمها را کاهش دهیم

چه در اثر آلرژی، چه شب‌ بیداری و یا تغییرات هورمونی چشمان پف‌آلود می‌توانند ناراحت‌کننده و از نظر زیبایی ناخوشایند باشند. پی بردن به علت پف کردن چشم‌ها می‌تواند به پبدا کردن بهترین درمان کمک کند. به هر حال، متخصصین پوست و زیبایی برای تعدیل سریع پف چشم چند درمان طبیعی را توصیه می‌کنند.


قاشق‌های سرد/ مکعب‌های یخ
درمان قدیمی نگه داشتن قاشق‌های سرد روی چشم‌ها برای کاهش پف آلودگی، درست مانند استفاده از یخ برای تورم سایر قسمت‌های بدن. دو قاشق را در فریزر بگذارید و وقتی احساس پف آلودگی کردید، آنها را برای ۲ تا ۳ دقیقه بر روی ناحیه مربوطه بگذارید. قاشق‌ها را پس از خارج کردن از فریزر مستقیماً روی چشم‌ها نگذارید، بلکه یک دقیقه صبر کنید تا کمی گرم شوند تا سردی قاشق‌ها پوست اطراف چشم را تحریک نکند. همچنین می‌توانید دو تکه یخ را داخل یک حوله نازک بگذارید و به آرامی روی پف چشم‌ها فشار دهید.
یک زن جوان با موهای بافته شده و لباس راه راه سفید و طوسی دو قاشق استیل را روی چشمان خود با دستانش نگه داشته


چای سبز کیسه‌ای
مطالعات نشان می دهد که چای سبز دارای خواص ضد التهابی قوی است. همچنین شواهدی وجود دارد که کاربرد موضعی چای سبز برای پوست مفید است. می توانید از کیسه های چای سبز سرد شده در یخچال استفاده کنید، و یا از چای سبز تکه های یخ تهیه کنید. برای استفاده از کیسه‌ها، آنها را زیر آب سرد جاری قرار دهید، آب اضافی آن را بگیرید و سپس آنها را در یخچال بگذارید تا سرد شوند. کیسه‌ها را در حدود ده دقیقه روی چشم‌هایتان بگذارید و سپس صورتتان را بشویید. برای درست کردن تکه‌های چای سبز، مقداری چای سبز غلیظ آماده کنید و بگذارید سرد شود. سپس آن را درون یک ظرف یخ بریزید و صبر کنید تا یخ بزند. تکه‌های یخ را در یک تکه گاز نازک بپیچید و به آرامی زیر چشمها فشار دهید.دو کیسه چای سبز بر روی یک دستمال سبز رنگ در کنار یک کاسه کوچک سفید حاوی مقداری چای سبزچای رزماری کیسه‌‌‌‌‌ای / اسانس رزماری
شواهد نشان میدهد که رزماری، مانند چای سبز، دارای خواص ضد التهابی قوی است. کیسه‌های چای رزماری همچنین می‌توانند با منقبض کردن مویرگ‌ها به سفت شدن پوست زیر چشم کمک کند. همانطور که در مورد چای سبز شرح داده شد، کیسه‌های چای رزماری متوانند برای کاهش  ورم زیر چشم‌ها استفاده شوند. شما همچنین می‌توانید از اسانس رزماری استفاده کنید. یک قطره از اسانس را به یک قاشق چایخوری از روغن حامل مورد علاقه‌تان (مانند روغن زیتون یا آووکادو) اضافه کنید و به آرامی روی نواحی پف‌آلود ماساژ دهید، مطمئن شوید که زیاد به چشم نزدیک نشوید (ممکن است باعث صدمه به چشم شود). سپس صورت خود را برای زدودن روغن اضافی، پاک کنید.
یک ساقه و یک عدد گل رزماری در کنار یک شیشه کوچک سبز و یک شیشه کوچک آبی زنگاری حاوی اسانس رزماریبرش‌های خیار
خیار به دلیل این که حاوی فلاونوئید، اسید کافئیک و ویتامین C است، دارای خواص ضد التهابی بوده و به تسکین چشم های پف کرده و تحریک شده کمک می‌کند. یک خیار تازه و تمیز را، ترجیحاً از یخچال، ببرید، دراز بکشید و یک تکه در برابر هر چشم قرار دهید و یا آنها را به آرامی روی پوست خود فشار دهید. اثر خنک کننده تکه خیار سرد به کاهش ورم کمک می‌کند.  اجازه دهید دست کم ۵ دقیقه روی پوستتان بمانند و سپس صورتتان را بشویید.


چهار عدد خیار تازه درسته و یک خیار برش زده و یک چاقو با دسته چوبی روی یک تخته برش چوبی

نکته 
  • به اندازه کافی آب بنوشید، به ویژه اگر دیر به رختخواب می‌روید. آب کافی به کاهش پف کمک می‌کند.
  • به جای یکی روی دو بالش بخوابید، که به جلوگیری از تجمع مایعات روی صورت کمک می‌کند.
  • به اندازه کافی استراحت کنید، بین ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه.
  • از یک کرم دور چشم حاوی پپتید برای تقویت پوست دور چشم استفاده کنید، و به هنگام استفاده به جای مالیدن به آرامی روی آن ضربه بزنید.

برای مشاهده دیگر مطالب بخش زیبایی اینجا کلیک کنید.

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید:

بهبانو را در توییتر دنبال کنید

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید: