۱۳ دلیلی که باعث می‌شوند ابروها فجیع به نظر برسند
ابروهای شما قاب صورتتان هستند و به آن شکل می‌بخشند. بنابراین همیشه مرتب نگه داشتن این کمان‌های کوچک، بسیار مهم است. در این مطلب به باید و نبایدهایی اشاره می‌شود که باعث می‌شوند ابروها زیبا به نظر برسند..

1- تاج ابرو را چهار گوش می‌کنید
افراط در این کار باعث می‌شود ابروها به شکل غیر طبیعی نزدیک به هم به نظر برسند. به جای آن می‌توانید با استفاده از یک مداد ابرو، یا یک برس مورب آغشته به پودر ابرو، و یا ریمل ابرو، ضربه‌هایی به شکل خطوط ریز و مو مانند بزنید.
دو تصویر از ابروهایی با رنگ قهوه‌ای و چشمهایی قهوه‌ای رنگ

2- دنباله ابروهایتان بیش از حد بلند است
امتداد بیش از حد دنباله ابروها باعث می‌شود صورت پژمرده به نظر برسد. رشد ابروها به طور طبیعی در نقطه‌ای که صورت به طرف بالا و بیرون کشیده می‌شود، متوقف می‌شود. برای مشخص کردن این نقطه، یک مداد ابرو را به طور مورب کنار سوراخ بینی نگه دارید به طوری که امتداد آن با گوشه خارجی چشمتان مماس باشد. جایی که مداد با استخوان ابرو تماس پیدا می‌کند، نقطه انتهایی ابروی شماست. 
دو تصویر از دو چشم بادامی قهوه‌ای با خط چشم بلند و ابروهای کم‌پشت

3- در کمانی کردن ابرو اغراق می‌کنید
ابروهای گوشه دار ممکن است چهره شما را متعجب یا عصبانی نشان بدهد. بنابراین اگر ابروهای کمانی ندارید و دوست دارید انحنای ملایمی به آنها بدهید، یک مداد ابرو را کنار سوراخ بینی نگه دارید به طوری که امتداد آن با مرکز چشمتان مماس شود. نقطه تماس مداد با ابرو نقطه‌ انحنای ابروست. 
دو تصویر از دو چشم قهوه‌ای و ابروهای قهوه‌ای که در تصویر سمت راست ابرو بیش از حد کمانی شده است

4- به ابروهایتان فرم نمی‌دهید
ابروهای بی شکل نمی‌توانند مانند ابروهای مرتب به صورت فرم بدهند. اگر وقت رفتن به آرایشگاه را ندارید، خیلی ساده می‌توانید شکل رویش ابرویتان را در نظر بگیرید (جایی که بیشترین مو روییده) و موهای خارج از کمان ابرو را با موچین بردارید.

دو تصویر از چشم و ابروی یک مرد که در تصویر سمت چپ ابرو نامرتب است

5- ابروهایتان نقاط بی مو دارند
اگر شما هم قربانی بی تجربگی آرایشگران شده‌اید و ابروهایتان بیش از حد برداشته شده‌اند، بدانید که تنها نیستید. برای پوشاندن کم‌پشتی ابروها، نقاط بی مو را با پودر ابرو و یا مداد ابرو پر کنید. سپس با استفاده از ریمل مخصوص ابرو، آنها را مرتب کنید. 
دو تصویر از یک چشم با رنگ قهوه‌ای روشن و خط چشم سیاه وابرو با رنگ قهوه‌ای

6- از هایلایتر بیش از حد استفاده می‌کنید
استفاده نامناسب از هایلایتر در بالا و پایین ابروها، بسیار جلب توجه می‌کند. به جای آن بهتر است از یک کانسیلر یک درجه روشن‌تر از رنگ پوستتان استفاده کنید.
دوتصویر از یک چشم و ابروی قهوه‌ای رنگ که در تصویر سمت چپ از هایلایتر نامناسب استفاده شده است

7- داخل ابروهایتان را بیش از حد پر می‌کنید
نکته اساسی برای داشتن ابروهای تیره‌تر اما طبیعی این است که مداد به پوستتان نرسد و تنها سعی کنید که به رنگ موهای ابرو عمق دهید. برای داشتن نتیجه چشمگیر والبته باورپذیر، ریمل ابرو رابه آرامی روی ابروها بکشید تا قسمت‌های بی موی ابرو را پرکنید.
دو تصویر از یک چشم قهوه‌ای زیبا و ابرویی پهن

8- ابرویتان را به صورت تکه‌ای پر می‌کنید
حتی اگر فکر می‌کنید که فقط ابتدای کمان ابروتان نیاز به پر کردن دارد، باید از مداد یا ریمل ابروی استفاده شده تا انتهای ابرو نیز بکشید و همانطور که به دم ابرو نزدیک می شوید کم‌کم خط را باریکتر کنید. در غیر این صورت ابروهایتان ناصاف و نا مرتب به نظر خواهند رسید.
دو تصویر از چشمی بادامی و قهوه‌ای و ابرویی کم‌پشت9- از رنگ نامناسب استفاده می‌کنید
انتخاب رنگ نا مناسب برای پر کردن ابرو، یکی دیگر از اشتباه‌هایی است که باعث می‌شود ابروها بد به نظر برسند. اگر در پیدا کردن رنگ مورد نظرتان مشکل دارید، می‌توانید از دو مداد با رنگ‌های متفاوت استفاده کنید.
دو تصویر از چشم و ابروی زنی با پوستی روشن و موی قرمز

10- مداد ابرو را داخل ابرو پخش نمی‌کنید
این یکی از مهم‌ترین مراحل برای داشتن یک کمان ابروی طبیعی است. با مداد ابرو  یک خط زیر ابرویتان بکشید. سپس با استفاده از یک فرچه مورب مخصوص ابرو، آن را کاملا داخل ابرو پخش کنید.
دو تصویر از چشم و ابروی یک زن با ابروی پهن و قهوه‌ای تیره و چشم قهوه‌ای تیره


11- برای پر کردن ابرو یک خط ساده می‌کشید
چه از مداد استفاده می‌کنید، چه پودر و یا واکس ابرو، هرگز ابرو را با یک خط ساده پر نکنید. بلکه با حرکات کوچک و ناگهانی مداد در جهت رویش موی ابرو، خطوطی به شکل موهای ریز ابرو به وجود آورید.
دو تصویر از یک چشم و ابرو به رنگ قهوه‌ای تیره

12- ابروهایتان ژولیده‌اند
بهترین و سریعترین راه برای مرتب کردن این ابروها، استفاد ه از روغن ابرو است. کمی روغن به ابروتان بزنید و سپس آن را به فرم دلخواه درآورید. این کار کمک می‌کند تا ابروها یخ‌زده و سیخ‌ به نظر نیایند.
دو تصویر از یک چشم و ابرو که ابرو قهوه‌ای روشن و چشم به رنگ آبی است

13- در آرایش ابرو افراط می‌کنید
صرف نظر از اینکه از چه محصولی استفاده می‌کنید، زیاده‌روی در استفاده از آن توی ذوق می‌زند. پس با احتیاط شروع کنید و تا رسیدن به فرم ابروی دلخواه‌تان، کار را ادامه دهید. سپس با استفاده از یک برس ابرو، مازاد آن را در ابرو پخش کنید. 
دو تصویر از یک چشم و ابرو با چشم بادامی و مژه‌های کم‌پشتو قهوه‌ای تیرهو ابروی کوتاه و کم‌پشت

برای مشاهده دیگر مطالب بخش زیبایی اینجا کلیک کنید.

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید:

بهبانو را در توییتر دنبال کنید

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید: