15 اشتباه آرایشی که شما را مسن تر نشان می دهد


1- استفاده از پودر نامناسب
هدف از استفاده از پودر افزایش درخشندگی است. با انتخاب محصول نامناسب نه تنها نمیدرخشید بلکه معایب صورتتان را برجسته‌تر می‌کنید.
زن در حال زدن پودر آرایش به صورت

2- صرف‌نظر کردن از زیرسازی
استفاده از پرایمر (نوعی کرم پودر سبک) باعث می‌شود که پوست صورت شما مانند یک بوم نقاشی برای آرایش آماده شود. پرایمرهای بر پایه سیلیکون در صاف کردن پوست صورت و پوشاندن چروکها و منافذ آن بسیار مؤثرند. بنابراین اگر قبل از استفاده از کرم پودرمناسب، از پرایمر استفاده کنید، نه‌تنها کمک خواهد کرد پوستتان بی‌نقص بنظر برسد، ماندگاری آرایشتان را هم افزایش می‌دهد.

زن روبروی آینه در حال آرایش کردن

3- یکدست رنگ کردن مو
مشکی پرکلاغی برای یک دختر دبیرستانی خیلی دلنشین است، ولی برای شما که پا به سن گذاشته‌اید، کمی سبک بنظر می‌رسد. با آرایشگرتان درباره بعد دادن به رنگ مویتان مشورت کنید. روشنتر کردن لایه هایی از موهای اطراف صورت به چهره شما گرمی می‌بخشد و شما را جوانتر نشان می دهد. 
زن در حال رنگ و های لایت کردن مو

4- بطور منظم لایه‌برداری نکردن
لایه برداری برای همه سنین ضروری است، چراکه هم از رشد باکتریها در منافذ پوست و تبدیل آنها به آکنه جلوگیری می‌کند و هم باعث برداشته شدن لایه‌های سلولهای پیر و مرده از روی سطح پوست می‌شود. این بدان معنی است که پوست برای جایگزین کردن سلولهای مرده و ساختن سلولهای تازه تلاش بیشتری خواهد کرد.پس به یاد داشته باشید که دو بار لایه برداری در هفته ضروری است. و خبر خوش آنکه، لایه‌بردارهای شیمیایی در صورت استفاده مداوم می‌توانند چین و چروک‌ها را کاهش دهند. 

زن در حال گذاشتن ماسک صورتزن با حوله در حال زدن ماسک صورت

5-باندازه کافی آب نمی‌نوشید
پوست باطراوت، سفت، درخشان و سالم است. به جای استفاده مداوم و روزانه از مرطوب‌کننده‌ها، آب  بنوش! با اینکار آبرسانی به پوست از لایه‌های زیرین پوست انجام می‌شود و پوست شما از درون می‌درخشد.

زن با لباس ورزشی در حال نوشیدن آب از بطری

6- بندرت ضدآفتاب می‌زنید
شاید این نکته بنظر خیلی بدیهی باشد، اما ارزش تکرار کردن را دارد. شما باید هرروز از ضدآفتاب استفاده کنید، هرروز. حتی در روزهای ابری، یا در زمستان، و یا حتی در فاصله ماشین تا محل کارتان و یا بالعکس. فراموش نکنید نور خورشید فورا به پوست آسیب می‌رساند و مهم‌ترین عامل پیری پوست است.

زن در حال زدن ضد آفتاب

7- از نرم کننده استفاده نمی‌کنید
اگر موهای خوب و صاف و سالمی دارید و هر از گاهی از نرم‌کننده استفاده می‌کنید، مشکلی نیست ولی برای همیشه آن را کنار نگذارید. همانطور که پا به سن می‌گذارید، موها، خشک‌تر، کدرتر و اغلب زبر و خشن می‌شوند زیرا ساقه مو ضعیف‌تر می‌شود. بنابراین چند بار در هفته، استفاده از نرم‌کننده برای تغذیه مو ضروری است.
زن در حالی که نرم کننده مو در دستانش دارد

8- خط چشم پررنگ 
ممکن است در جوانی چشمان راکونی، مورد علاقه شما بوده باشد، اما اکنون زمان آن است که دیگر خط چشم مایع را کنار گذاشته و از کشیدن خط چشم در قسمت داخلی پلک صرفنظر کنید. اما اگر در کشیدن خط چشم روی پلک پایین اصرار دارید می‌توانید از سایه‌های ملایمتر مانند زغالی و یا شکلاتی استفاده کنید.

زن میانسال در حال لبخند زدن

9- روی دستها و سینه ضدآفتاب نمی‌زنید
اکنون که استفاده از ضدآفتاب برایتان بصورت یک عادت روزانه درآمده، بهتر است کمی پایینتر رفته و روی سینه و دستهایتان نیز ضدآفتاب بمالید. چرا که بعد از صورت، این دو نقطه بیش از سایر نقاط در معرض نور خورشید هستند. پس اگر سینه و دستهای سفت و صاف و بدون چین‌وچروک می‌خواهید از آنها محافظت کنید.

زن در حالی که عینک آفتابی و کیف در دست دارد

10- پرکردن نادرست ابروها
نازک شدن ابروها، چه ناشی از برداشتن بیش از حد آنها باشد و چه در اثر بالا رفتن سن، با پرکردن آنها قابل جبران است. فقط کافیست به روش درست و با استفاده از محصولات مناسب انجام شود.

زن در حال کشیدن مداد روی ابروها

11- یکدست کوتاه کردن مو
از آرایشگرتان بخواهید موهایتان را لایه‌بندی کند. با لایه لایه کردن مو، نه تنها حجم موهایتان بیشتر بنظر می‌رسد، بلکه ظاهر امروزی‌تری پیدا می‌کنید.

زن میانسال زیبا با موهای روشن

12- عینک آفتابیتان را در خانه جا می‌گذارید
استفاده از عینک آفتابی را به تعطیلات کنار دریا محدود نکنید. یک عینک آفتابی شیک برای تمام طول سال تهیه کنید. با استفاده از عینک آفتابی، دیگر در اثر تابش نور شدید خورشید مجبور به کوچک کردن چشمان خود نیستید و در نتیجه از بوجود آمدن چروکهای ریز در اطراف چشمتان جلوگیری می‌کنید.

دو زن با عینک آفتابی در حال حرف زدن

13- سایه‌های درخشان
سایه‌های سرد و درخشان باعث می‌شوند که پلکهای افتاده، خطوط ریز و حلقه‌های تیره اطراف چشم و ... بیشتر به چشم بیایند. پس به جای آنها بچسبید به سایه‌های مات پرجلا و نرم
(نه گچی).

زن جوان در حال زدن سایه چشم بر روی پلک هایش

14- روی مژه‌های پلک پایین ریمل می‌زنید
وقتی که کاملا به زدن ریمل عادت کرده باشید، می‌توان حدس زد که از آن برای پلک پایین هم استفاده می‌کنید. درست مثل زدن خط چشم پررنگ، ریمل زدن روی مژه‌های کم‌پشت پلک پایینی هم، سبب می‌شود که خطوط ریز و حلقه‌های تیره زیر چشم بیشتر جلب توجه کنند.

زن در حال ریمل کشیدن

15-خط لب نمی‌کشید
زمانی در زدن روژ لب قرمز آن هم بدون آینه استاد بودید؟ اما حالا زمان آن رسیده که در آن روال سابق خط لب هم بگنجانید. همانطور که پا به سن می‌گذارید، خطوط ریزی اطراف دهان شما تشکیل می شود (به ویژه اگر سیگاری بوده یا هستید). بدین ترتیب رنگ روژ لب می‌تواند داخل این خطوط پخش شود. اما می‌توان در ابتدا با کشیدن خطی دور غنچه لب با استفاده از یک مداد با فرمول پایدار، از این اتفاق جلوگیری کرد.

زن در حال کشیدن خط لب

برای مشاهده دیگر مطالب بخش زیبایی اینجا کلیک کنید.

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید:

بهبانو را در توییتر دنبال کنید

نطرات کاربران:- ممنون


برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید: