گل ماه تولد شما چیست؟
رزها قرمزند و بنفشه‌ها آبی، اما کدامیک سمبل ماه تولد شماست؟ هر ماه تولد همراه با یکسری پیوندهای نمادین است. دوتا از معروف‌ترین آنها گل ماه تولد و سنگ ماه تولد هستند. با پی‌بردن به اینکه کدام گل نماد ماه تولدتان است، می‌توانید دستتان را در کاشتن آن گل امتحان کنید. هنگامی که باز شدن غنچه‌ها و گل دادن آنها را ببینید، آن لحظه برایتان به شیرینی تکه‌ای از کیک تولد خواهد بود.
فروردین: مینا
این گل دوست‌داشتنی و زیبا، گل مورد علاقه باغبانان در هر جایی است. محدوده رنگ گلبرگ‌های این گل از صورتی و قرمز تا سایه‌هایی از سفید است. این گل یکساله مقاوم به سرما در زمستان یا بهار گل می‌کند.

یک گل مینای سفیدرنگ با مرکزی زرد رنگ در میان علفزار سرسبز

اردیبهشت: گل برف
این گل‌های خوشبو مانند زنگوله‌های سفید خوشگل از اطراف ساقه‌هایشان آویخته‌اند. گل های این گیاه عمر کوتاهی دارند، در حدود چند هفته، اما خود گیاه در طول فصل، سبز و شاداب باقی می‌ماند.

یک ساقه از گل برف که نه تا گل سفید زنگوله‌ای شکل از آن آویزان است

خرداد: رز
یک رز با هر نام دیگری، یک جزء خیره کننده از باغ شماست. رزها، بویی شیرین و رنگین کمانی از رنگهای خیره‌کننده در شکلی دراماتیک، شاداب و پرطراوت به شما ارائه می‌کنند.

یک گل رز سرخ و زیبا که کاملاً شکفته است

تیر: زبان در قفا
این گل‌های ساقه بلند و خارق‌العاده، روییده در باغ‌های سرسبز، انبوهی از رنگهای بنفش، آبی تیره، یاسی، ارغوانی و سفید را در معرض دید شما قرار می‌دهند.

دشتی سرسبز پوشیده از گلهای آبی رنگ زبان در قفا

مرداد: گلایل
یک گل سنتی. این گل به خاطر شکل منحصر به فرد و آرایه رنگهایش کاملاً شناخته شده‌ است. ایده‌آل برای چیدمان. زمانی که شروع به گل‌ دادن می‌کند، آماده برای گذاشتن در یک گلدان در اتاق نشیمن است.

گل گلایل قرمز رنگ با گلبرگهای چین خورده

شهریور: مینای ستاره‌ای
این گل عموماً در اواخر تابستان و اوایل پاییز گل‌ می‌کند و به شکل خوشه‌های رنگی به تنوع سفید، آبی، قرمز، صورتی، بنفش و بنفش کم‌رنگ با مراکزی به رنگ زرد روشن و شاد است. 

چهار گل مینای ستاره‌ای بنفش رنگ با مراکز زرد رنگ

مهر: بنت‌القنسول
این گل زیبا چند سالی است که وارد ایران شده است. شناخته شده‌ترین شکل آن، گل‌هایی به رنگ قرمز روشن دارد. برای به دست آوردن حداکثر گل از این گیاه گلدانی، پیشنهاد می‌شود که گیاه را هرشب به مدت ده هفته در یک کمد تاریک قرار دهید.

یک گیاه زیبا با برگهای قرمز و گلهایی سبزرنگ

آبان: همیشه بهار
یک گل پرطراوت در رنگهای شاد و سرزنده. این گل یک نمونه خوب برای نمایش رنگهای زرد و نارنجی روشن و گیراست. در زمانهای گذشته، از این گیاه در آشپزی استفاده می‌شد، و امروزه نیز از گلبرگ‌های این گیاه در تهیه سالاد و اضافه کردن رنگ به برنج زعفرانی استفاده می‌شود.

دسته‌ای از گلهای همیشه بهار زرد و نارنجی شاد و زیباآذر: داوودی
این گل زیبا به عنوان پر کاربردترین گل پاییزی چندساله برای کاشت در کناره‌ها و گلدان‌ها و هم‌چنین به صورت بریده در گلدان، شناخته می‌شود.

یک گل داوودی صورتی رنگ با برگهای سوزنی شکل و تا خورده

دی: میخک
از گیاهان حاشیه‌ای بسیار محبوب. این گل‌ها در مناطقی که زمستانی معتدل دارند می‌توانند رشد کنند، و در رنگهای متنوعی شامل سفید، صورتی، قرمز، نارنجی، بنفش و زرد، گل‌ می‌دهند.

دو شاخه گل میخک قرمز زیبا با گلبرگهای چین خورده


بهمن: زنبق
این گل‌های پرجلوه در سه دسته رشد می‌کنند: زنبق‌های ریش‌دار، زنبق‌های بی‌ریش و زنبق‌های کاکل‌دار.

یک گل زنبق سه پر با گلبرگهای آبی و زرد رنگ

اسفند: نرگس
این گل از دوست‌داشتنی‌ترین گل‌ها است و در رنگهای زرد تا سفید، نارنجی و هلویی و حتی گاهی قرمز می‌روید.
سه شاخه گل نرگس زرد رنگ با مراکز نارنجی
برای مشاهده دیگر مطالب بخش سرگرمی اینجا کلیک کنید.

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید:

بهبانو را در توییتر دنبال کنید

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید: