هشت موردی که آموزگاران آرزو می‌کنند کاش پدر و مادرها می‌دانستند

ارتباط پدر و مادرها با آموزگاران در واقع یک ارتباط خاص است. وقتی هر دو با هم تفاهم داشته باشند، راه برای داشتن یک سال تحصیلی راحت، هموار خواهد شد. اما اغلب والدین نمی‌دانند که این تصورات غلط معمول آنهاست که این راه را ناهموار می‌کند. در این مطلب، به مواردی اشاره شده که آموزگاران دوست دارند رک و راست با والدین در میان بگذارند. برخی از آنها ممکن است باعث شگفتی شما شود.
معلم و دانش آموزان در کلاس

۱- بازگشت به شبهای مدرسه می‌تواند واقعا برای هر دو طرف کارساز باشد
اینطور نیست که هر سال همان داستان همیشگی تکرار شود. آموزگار جدید فرزند شما رویه و خط مشی جدیدی دارد که آن را برای شما توضیح خواهد داد. اگر با روش او آشنا نباشید، ممکن است ندانید که باید کیف مدرسه فرزندتان را برای یافتن برگه‌های مهم (مانند اطلاعات مربوط به روز عکس یا بازی مدرسه) بررسی کنید یا برنامه تکالیف شب مورد نظر معلم فرزندتان چیست.
پدر و مادر در حال حرف زدن با معلم

۲- اگر فرزندتان یک صبح بد داشته (یا یک هفته بد، یا یک ماه بد)،  آموزگارش را در جریان بگذارید
لازم نیست وارد جزییات شوید، اما اگر معلم بداند که فرزندتان احساس خوبی ندارد، به هر دو برای داشتن یک روز بهتر کمک خواهد کرد.
پسر در حالی که دستانش زیر چانه‌اش است

۳- معلم‌ها میتوانند به شما بگویند چه روزهایی فرزندتان خواب کافی نداشته است
اگر فرزندتان  دیر به رختخواب رفته باشد آموزگارش متوجه خواهد شد. دیدن تلویزیون یا بازی با کامپیوتر تا دیر وقت، روی خلق‌وخو و فعالیت‌های دانش‌آموزان در طول روز تأثیر خواهد گذاشت.
دو پسر در حال دیدن تلویزیون

۴- بعضی از لوازم آموزشی مورد نیاز را خود آموزگاران می‌خرند
واقعیت تلخی است، اما بسیاری از مدارس بودجه مورد نیاز آموزگاران را برای کمک به انجام بهتر فعالیت‌های کلاسی تأمین نمی‌کنند. بنابراین مراقب پوشه محکمی که پر است از یادداشت‌های مفید و معلم فرزندتان هر روز آن را به خانه می‌فرستد، باشید. هم‌چنین اگر فرزندتان از شما درخواست کرد که در خرید لوازم مشارکت کنید، هر آنچه در توان‌تان است انجام دهید. 
زن در حال خرید لوازم مدرسه

۵- در مورد بچه‌های کوچکتر، نمی‌توان به آنها در بازگو کردن هر چیزی که در مدرسه اتفاق می‌افتد اعتماد کرد
بنابراین کیف مدرسه فرزندتان را برای دیدن تکالیف خانه، برگه‌های مرخصی و یا یاداشت‌ها چک کنید. و حتما در جلسات کلاسی شرکت کنید و از آنها به عنوان یک گفتگوی غیر خصوصی با معلم فرزندتان استفاده کنید. 
مادر در حال صحبت کردن با فرزند کوچکش

۶- بزرگتر شدن فرزندتان به معنی کمتر درگیر شدن شما نیست
در دوره‌های متوسطه اول و دوم، هنگام رسیدگی به امور مدرسه فرزندتان ممکن است دچار استرس یا عذاب وجدان شوید. اما آموزگاران معتقدند ارائه یک الگوی مناسب و علاقه نشان دادن به تحصیل فرزندتان، در سالهای بعد نیز یک موضوع کلیدی است.
دختر در حال فکر کردن

۷- معلم‌ها آخر هفته‌ها هم کار می‌کنند
اگر شما هم جزو کسانی هستید که فکر می‌کنند معلمی یک شغل پاره‌ وقت است، باید یادآور شویم که معلم‌ها روزهای اضافی زیادی را در آخر هفته‌ها صرف تکمیل کارهای مقدماتی کلاس می‌کنند.
زن با موهای کوتاه در حال نوشتن

۸- می‌توانید با معلم‌ها درباره هر مسأله‌ مربوط به فرزندتان مشورت کنید
اگر معلم‌ها یک چیز از والدین بخواهند، آن چیز ارتباط بیشتر است. آموزگاران آموزش را یک فرآیند مشترک بین خود و والدین می‌بینند. بنابراین اگر پرسشی یا نگرانی دارید، حتما صحبت کنید. هرچه با یکدیگر ارتباط شفاف‌تری داشته باشید، سال پربارتر و آسان‌تری خواهید داشت.
زن رنگین پوست در حال لبخند زدن

برای مشاهده دیگر مطالب بخش فرزندان اینجا کلیک کنید.

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید:

بهبانو را در توییتر دنبال کنید

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید: