۵ چیزی که کودک شما قبل از پنج سالگی باید بداند۱- نام پدر و مادر و شماره تلفن آنها
فرزندان شما، شما را به عنوان مامان و بابا می‌شناسند، بنابراین ممکن است آنها به طور کامل متوجه نباشند که پدر و مادر نام واقعی نیز دارند. اطمینان حاصل کنید که کودک شما نام کوچک شما و نام خانوادگی خانواده (به خصوص اگر متفاوت با شماست) می داند، و شماره تلفن خود را با او  تا زمانی که آن را به خاطر بسپارد، تمرین کنید (شما می توانید آن را به صورت یک آهنگ درآورید به طوری که به آنها در به یاد آوردن کمک کند). به این ترتیب، چنانچه آنها دچار مشکل شوند می‌توانند اطلاعاتشان را با یک فرد بزرگسال به اشتراک بگذارند و یا برای تماس با شما یک تلفن قرض کنند.زن با دو کودک زیبا در کنارش در حال خندیدن

۲- چطور و چه موقع با پلیس تماس بگیرند
بچه‌های شما به احتمال زیاد درباره تماس با ۱۱۰ و تشخیص مواقع اضطراری در مدرسه خواهند آموخت، اما باید قبل از پنجمین تولدشان در این باره آموزش ببینند. با چند مثال شرایط اضطراری را برای آنها تشریح کنید، در مورد دقت در تماس با پلیس در شرایط غیراضطراری  توضیح دهید، و شماره‌گیری را روی تلفن با آنها تمرین کنید.

دختر خردسال زیبا با یک موبایل در دستش به بالا نگاه می‌کند

۳- نگاه کردن به دو طرف
ممکن است لحظاتی وجود داشته باشد که کودک شما با یک انتخاب برای به تنهایی عبور کردن از خیابان مواجه می‌شود، توپش به زمین جلویی قل می‌خورد، دوستش در طرف دیگر خیابان است و شما برای رد کردن او از خیابان حضور ندارید، بنابراین او را آماده کنید. به او یاد بدهید به هر دو طرف خیابان نگاه کند، به صدای ماشین‌ها گوش کند، و از همه مهم‌تر، برای جلوگیری از بروز هر گونه حادثه در وهله اول، بدون کمک یک فرد بزرگسال از خیابان عبور نکند.دختر خردسال زیبا در کنار ماشین اسباب بازی صورتی خود ایستاده و به سمتی اشاره می‌کند

۴- از همه غریبه‌ها نترسند
این آسان است که در تلاش برای محافظت از فرزندتان به او آموزش دهید که با کسانی که نمی‌شناسند صحبت نکنند، اما در حقیقت این روش در پایان به او صدمه خواهد زد. اگر کودک شما دچار مشکل شده و یا گم شود و نتواند یک تلفن برای تماس با شما یا پلیس پیدا کند، هراسیدن از غریبه‌ها می‌تواند باعث شود که او به دنبال کمک نباشد. مطمئن شوید که او می‌تواند یک افسر پلیس را تشخیص دهد، و در تشخیص افراد قابل اعتماد هنگام کمک خواستن، نکاتی را به او گوشزد کنید (یک مادر یا پدر با بچه‌هایشان، یک کارمند فروشگاه و غیره). 
دختر خردسال زیبا با موهای طلایی در حال گریه کردن در آغوش یک مرد میانسال

۵- درباره بدنشان
در خانه، احتمالاً همه آشکارا یکدیگر را بغل می‌کنند، می‌بوسند و در آغوش می‌گیرند، اما برای کودک شما مهم است که بداند بغل کردن و بوسیدن کسانی که از افراد خانواده نیستند به اختیار اوست، و بر عکس، او نیز نمی‌تواند به طرف دوستانش و سایر بچه‌ها در پارک بدود و روی گونه‌های آنها بوسه بکارد. کودک شما هم چنین باید بدن خود را بشناسد، گرچه پنج سال به نظر کم می‌آید و حتی اگر شما با ارائه حداقل اطلاعات به آنها راحت هستید،  مثلاً اینکه کجای بدن نباید لمس شود.دو دختر خردسال در حالی که یکی دیگری را در آغوش گرفته و گونه‌اش را می‌بوسد و دیگری لبخند می‌زندبرای مشاهده دیگر مطالب بخش فرزندان اینجا کلیک کنید.

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید:

بهبانو را در توییتر دنبال کنید

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید: