۶ دعوایی که هر زن و شوهر خوشبختی باید داشته باشند
چه یک زوج تازه ازدواج کرده سعادتمند باشید، چه در آستانه بیستمین سالگرد ازدواجتان، چیزی که به وضوح قابل پیش‌بینی است آن است که شما به احتمال زیاد در طول مسیر چند (یا چندین) مبارزه داغ خواهید داشت. اما از کوره در رفتن لزوماً چیز بدی نیست. متخصصین معتقدند که برخی مشاجرات در یک رابطه لازم است. اگر هیچگاه آشکارا مخالفت خود را با همسرتان ابراز نمی‌کنید، خشم و رنجش فرو خورده به صورت رفتارهای تلافی جویانه نمود پیدا می‌کند که می‌تواند سبب تضعیف رابطه شود. اما به یاد داشته باشید، نباید بسیاری از این دعواها را تبدیل به مسابقات فریادکشی ویا دعواهای فیزیکی کرد. اختلاف هر چه که باشد، هر دوی شما باید بتوانید نگرانی‌هایتان را توضیح دهید، اولویت‌هایتان را بیان کنید و بتوانید بدون اینکه یکی از شما یا هردو نفر قهر کنید و در گوشه‌ای کز کنید، به یک راه حل منطقی برسید. یعنی باید به جای جنگیدن، واقعاً با یکدیگر صحبت کنید. در ادامه به شش دعوای متداول و راههای اداره کردن آنها، اشاره می‌کنیم. 

دعوای شماره یک: پولهایتان را چطور خرج کنید
حتی مناسب‌ترین زوج‌ها هم ممکن است بر سر چگونه خرج کردن پول اختلاف داشته باشند.  زوجهای زیادی را می‌شناسیم که بر سر هر جنبه از امور مالی با یکدیگر مشاجره می‌کنند، چه مسافرت با هواپیما و چه خوردن قهوه صبحانه در یک کافی شاپ معروف به جای هزینه کردن در خانه. موضوع فقط هزینه کردن پول برای طراح لباس یا ماشین اسپرت نیست، دعوای شما بر سر ارزش‌هاست. دفعه بعد که می‌خواهید ولخرجی کنید و شوهرتان مانع می‌شود (یا برعکس)، بنشینید و فکر کنید که آیا شخصی که مخالف خرید است برای تأمین هزینه آن مجبور به گذشتن از چیزی است، به عنوان مثال عضویت همسرتان در باشگاه گلف به معنی ان است که شما دیگر قادر به خرید تلویزیون مورد نظرتان نیستید. اگر پاسخ بله است دیگر زمان آن است که یک برنامه‌ریزی برای بودجه داشته باشید تا ببینید کدامیک عملی‌ است. اگر از لحاظ فنی می‌توانید از عهده آن برآیید ولی همسرتان هنوز مخالفت می‌کند، آنگاه نیاز به یک مکالمه جدی‌تر دارید. ممکن است یکی از شما معتقد باشد که ولخرجی برای اقلام مشخصی بی فایده است و یا باعث به حقیقت پیوستن همان ترس دیرینه یعنی از دست دادن اندوخته می‌شود. گفتگو درباره این موضوع می‌تواند به شما کمک کند آینده نگرتر شوید و دریابید چگونه رو به جلو حرکت کنید.


یک قلب کاغذی با طرح اسکناس که توسط دو آدمک کاغذی زرد رنگ به شکل زن و مرد کشیده شده و از وسط به دو نیم می‌شود
دعوای شماره دو: هر چند وقت یکبار رابطه جنسی داشته باشید
زوج‌های بدون رابطه جنسی، آسیب‌پذیرند و عدم توازن در میل جنسی یک مشکل بزرگ به حساب می‌آید. بی توجهی به مشکل آن را برطرف نمی‌سازد. شما باید بنشینید و بر سر تعداد دفعات به توافق برسید و آن را به پیش ببرید. اگر نتوانید دوستانه این مسأله را حل کنید (یا به روشی که هر دو طرف راضی باشند)، باید به طور جدی به ملاقات با یک مشاور فکر کنید. این مسأله نوعی از تضاد است که می‌تواند یکی از زوجین را به سمت داشتن رابطه‌ای عاشقانه خارج از ازدواج سوق دهد و در نتیجه راه را برای پایان یافتن رابطه هموار کند.

زنی با لباس سفید چهارخانه در حالیکه موهایش را از بالا بسته روی تخت در کنار مردی با تی شرت سفید و ته ریش که دارد با موبایل حرف میزند و با لپ تاپ سفیدی کار میکند نشسته است

دعوای شماره سه: چگونه خشمتان را ابراز کنید
اگر یکی از زوجین از یک تربیت بگذر و فراموش کن آمده باشد و دیگری از خانواده‌ای که صداهای بالا رفته همه ارزش‌ها را نادیده می‌انگارند، آنگاه بروز مقداری تنش حتمی است.زمانی که هر دو آرام هستید درباره این موضوع صحبت کنید، و سعی کنید بفهمید چرا یک نفر از شما (یا هر دو)، خیلی عصبانی می‌شود و چطور می‌‌تواند بدون یک برون‌ریزی بزرگ اینگونه احساسات را بیان کند. عصبانیت یک تابلو ایست است، بنابراین اگر احساس خشم کردید، نیاز است که مدتی درنگ کنید. 

زن سیاه پوست با موهای فر و لباس چهارخانه در حال جرو بحث با مردی سیاه پوست با تی شرت سفید و موهای تراشیده

دعوای شماره چهار: خانواده گسترده چه نقشی در زندگی شما بازی می‌کند
دعوت‌های هر شب جمعه مادر شوهرتان برای شام شما را دیوانه می‌کند؟ وقتی پدر و مادرتان  اطلاع می‌دهند که می‌خواهند به طور ناخوانده به دیدن شما بیایند و برنامه دارند که سه هفته هم بمانند، همسرتان به مرز جنون می‌رسد؟ اکنون زمان آن است که مرزها را مشخص کنید. ممکن است در مورد اینکه کدام رفتار مشکل ساز است و کدام یک نه، نظرات متفاوتی داشته باشید، اما باید در مورد آن با یکدیگر صحبت کنید و به نظرات یکدیگر احترام بگذارید. رمز موفقیت در آن است که هرگز یکدیگر را سرزنش نکنید، این شامل خانواده‌ها نیز می‌شود. اگر شما برای این که خواهر شوهرتان اصرار دارد با شوهرتان در مورد رابطه شما حرف بزند ناراحت شده‌اید، مهم است که به جای حمله کردن به او، توضیح دهید  که صحبت کردن در مورد فضای شخصی و خصوصیتان شما را معذب می‌کند.

زن جوان هندی با لباس سنتی هند در حال آشپزی در آشپزخانه در کنار زن مسن هندی با ساری بنفش

دعوای شماره پنج: وقتی یکی از شما کارش را از دست می‌دهد چه می‌کنید
در این بازار کار آشفته این روزها، بیکار شدن ناگهانی (و اغلب غیر منتظره) یکی از زوجین بسیار رایج است. اگر چنین چیزی اتفاق افتاد، صحبت کردن در مورد انتظاراتتان در اولین فرصت ممکن، امری ضروری است. مطمئن شوید که منظور یکدیگر را کاملاً فهمیده‌اید، چرا که هر سوء تفاهمی بعداً به یک درگیری عمده منجر می‌شود. ممکن است شما فکر کنید که شریک زندگیتان باید از اولین فرصت به دست آمده استفاده کند، در حالی که او ترجیح می‌دهد در انتظار یک موقعیت مناسب، هر چند سخت، شش ماه بیکار بماند. زمانی که بدانید جایگاه‌تان در زندگی کجاست، می‌توانید به توافقی دست پیدا کنید که هیچ یک بی پول و افسرده رها نشوید.

زنی با موهای روشن و از پشت بسته شده و لباس طرح دار سفید رنگ بر روی میز خم شده در حالی که دست چپش بر روی میز و دست راستش بر روی صورتش قرار دارد

دعوای شماره شش: چه کسی در خانه چه کاری انجام می‌دهد
اگر وظایف‌تان در خانه به روشنی تعریف نشده است، نیاز دارید که بنشینید و مشخص کنید که چه کسی مسئول شستن لباس‌ها، شستن ظرف‌های کثیف، بردن سگ به گردش و غیره است. 

زنی با جوراب راه راه و شلوار جین در حال جارو کشیدن زیر پاهای مردی که روی کاناپه ای آبی رنگ نشسته و شلوار جین و کتانی مشکی به پا دارد
برای مشاهده دیگر مطالب بخش زناشویی اینجا کلیک کنید.

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید:

بهبانو را در توییتر دنبال کنید

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید: