پانزده نکته برای یک ازدواج موفق
هر ازدواجی با دیگری متفاوت است، ولی چیزی که ازدواجهای موفق را از بقیه متمایز می‌سازد شراکت در عشق، احترام و لذت است. حفظ یک رابطه سالم و هیجان‌انگیز همیشه آسان نیست، اما چند چیز وجود دارد که با انجام آنها شما می‌توانید زندگیتان را در مسیر درست نگهدارید.

1- همسرتان را در اولویت قرار دهید
زمانی را به یاد آورید که تازه ازدواج کرده‌ بودید و همه دنیای یکدیگر بودید. این احساس همیشگی نیست، اما اجازه ندهید همسرتان در انتهای لیست اولویت‌های زندگیتان بعد از بچه‌ها، کار، دوستان و سرگرمی‌ها قرار گیرد. به همسرتان نشان دهید که او برایتان مهم است.
در اولویت قرار دادن همسر

2- به سر و وضع خود برسید
به زمانی برگردید که شما و همسرتان برای اولین بار یکدیگر را ملاقات کردید. به طور حتم با یک تی‌شرت لکه‌دار و یک شلوار گرمکن گل و گشاد سر قرار نرفته‌اید. سند ازدواج به معنی مجوز برای شلختگی و نامرتب بودن نیست. با رسیدگی به سر و وضعتان، به همسرتان همان توجه و احترامی را نشان دهید که به همکارانتان نشان می‌دهید حتی اگر تمام روز را در خانه می‌گذرانید.
آرایش کردن زن برای همسر خود

3- تشکر کردن را فراموش نکنید
وقتی مدتی از ازدواجتان می‌گذرد ممکن است کارهایی که همسرتان برای شما انجام می‌دهد دیگر به چشم نیاید و به راحتی آنها را نادیده بگیرید. کارهایی مانند درست کردن یک فنجان قهوه همانطور که شما دوست دارید یا ماساژ ملایم گردن بعد از یک روز پراسترس. به خاطر داشته باشید از یکدیگر حتی برای چیزهای کوچک هم تشکر کنید. اینکار به هردوی شما کمک خواهد کرد تا حس قدردانی بیشتری داشته باشید.
قدردانی زن و شوهر از یکدیگر

4- عاشقانه زندگی کنید
کار، بچه‌ها و مسؤولیت‌های دیگر می‌توانند شما را خسته کنند و از تمایلتان به روابط جنسی و عاشقانه بکاهند. اما به یاد داشته باشید عشق و علاقه می‌تواند زندگی و ازدواج شما را در هنگام سختی حفظ کند، بنابراین از دستش ندهید و زمانی را به قرارها و روابط عاشقانه اختصاص دهید.
عاشقانه زندگی کردن

5- به یکدیگر فضا بدهید
ممکن است این نکته بر خلاف نکاتی که تا به حال برای نزدیکتر کردن زوجین به یکدیگر گفته‌ایم بنظر آید، اما به خاطر داشته باشید که هردوی شما اشخاص منحصربفردی هستید با افکار، احساسات و علایق متفاوت. پرورش هویت فردی و ارزش نهادن به آن، شما را به یکدیگر و همین‌طور به خودتان علاقه‌مندتر می‌سازد.
فضا دادن زن و شوهر به یکدیگر

6- لحظه‌های شاد بسازید
برای بازی‌های دونفره یا خانوادگی زمان بگذارید. خواهید دید که لذت بیشتری از ازدواج و زندگیتان نصیبتان خواهد شد. 
شادی و تفریح کردن با یکدیگر

7- خودش را دوست بدارید
وقتی همسرتان را دیدید عاشق شخصیت و ویژگی‌های او شدید، پس کمی ناجوانمردانه خواهد بود اگر از او انتظار داشته باشید پس از ازدواج تغییر کند. 
دوست داشتن شخصیت همسر

8- خواسته‌هایتان را به زبان بیاورید
برخی از مردم اعتقاد دارند که همسران چندین ساله باید بتوانند ذهن یکدیگر را بخوانند. اما این انتظار غیرواقعی است. هنگامی که شما درخواست مشخصی دارید مانند یک آغوش، یک گوش شنوا و یا یک عطر خاص برای تولدتان، آن را مطرح کنید و همسرتان را وادار به حدس زدن نکنید.
همسران خواسته های خود را بیان کنند و به زبان بیاورند align=

9- زندگی خودتان را داشته باشید
با وجود همه مسؤولیت‌ها و خواسته‌های دیگران که زمان شما را پر می‌کند، راحت نیست که زمانی را برای خود و نیازهایتان در نظر بگیرید. اما به یاد داشته باشید، توجه به علایق و خواسته‌هایتان خارج از زندگی زناشویی، هردوی شما را شادتر، پرانرژی‌تر و متعهدتر از قبل خواهد کرد.
توجه به علایق و خواسته های خود خارج از زندگی زناشویی

10- اوقات فراغت را فراموش نکنید
همه ما اثرات یک برنامه روزانه فشرده را می‌دانیم: استرس بیشتر. و استرس منجر می‌شود به بداخلاقی،نومیدی  خستگی و در نهایت فرسودگی. زمانی را برای آرامش در کنار یکدیگر در نظر بگیرید، چه با کارهایی مانند قدم زدن، خواندن یا دوچرخه‌سواری و چه با تماشای یک غروب زیبا. نکته مهم آرامش داشتن در کنار یکدیگر است. 
گذراندن اوقات فراغت در کنار هم

11- همسر خود را باور داشته باشید و این را نشان دهید
دانستن اینکه کسی همواره در کنارت است خیلی شیرین است، بویژه در مواقعی که اشتباهی کرده‌ای. مانند یک همسر عاشق در حمایت کردن دست و دلباز باش. با پیشنهاد شانه‌ای برای گریستن یا گوشی برای شنیدن و یا راهکار دادن فقط زمانی که درخواست می‌کند. ویژگی‌های شگفت‌آورش را به او یادآوری کن و بگو که او کسی است که دوستش داری و برای زندگی انتخابش کرده‌ای.
باور داشتن همسر خود

12- افکار و احساساتتان را با او در میان بگذارید
وقتی مشکلی در ازدواجتان به وجود می‌آید (که حتماً به وجود می‌آید)، فوراً درباره آن صحبت کنید. روبرو نشدن با مشکل فقط حل کردن آن را سخت‌تر می‌سازد. عادت کنید که با یکدیگر مشکلات را بررسی کنید و زمانی را فقط برای گفتگوهای خودمانی اختصاص دهید.
در میان گذاشتن افکار و احساسات

13- به همسرتان وفادار باشید
فردی که برای ازدواج و زندگی انتخاب کرده‌ای سزاوار احترام تو و دیگران است. بنابراین در مهمانی‌ها یا جمع‌های خانوادگی غیبت همسرت را نکن، او را مسخره نکن و از او نزد دیگران شکایت نکن. اگر مشکلی وجود دارد قبل از هر چیز با خودش در میان بگذار و در صورتیکه مشکل برطرف نشد، با یک فرد قابل اعتماد یا یک مشاور مشورت کن.
وفاداری به همسر

14- از مشکلات کوچک بگذرید
پدر و مادرها در تربیت فرزندان روشی دارند بدین ترتیب که ده رفتار آزاردهنده کودکانشان را تشخیص داده و روی آنها کار می‌کنند. این روش به همان اندازه در زندگی زناشویی نیز کاربرد دارد. اگر همسر شما کاری کرده یا چیزی گفته که احساسات شما را جریحه‌دار کرده و یا مشکل‌ساز شده، حتماً عکس‌العمل نشان دهید. اما اگر او مثلاً غذا را باب میل شما درست نکرده و یا فراموش کرده پیچ‌گوشتی را سرجایش بگذارد، از آن ساده بگذرید.
از مشکلات کوچک گذشت کنید

15- مسؤولیت‌ها را تقسیم کنید
مراسم ازدواج پایان یک عشق نیست. بلکه شروع یک زندگی مشترک همراه با فراز و نشیب است. ازدواج مانند یک موجود زنده احتیاج به پرورش و رسیدگی دارد که لازمه این نیز هدفی مشترک و کاری تیمی است.در اداره کردن خانه و زندگی به نظرات یکدیگر بها بدهید و مسؤولیت‌ها را به طور مساوی تقسیم کنید تا ازدواجی موفق را تجربه کنید.
تقسیم وظایف و مسئولیت های زندگیبرای مشاهده دیگر مطالب بخش زناشویی اینجا کلیک کنید.

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید:

بهبانو را در توییتر دنبال کنید

نطرات کاربران:- مطلب جالبی بود و تصاویر جذابیت آن را دوچندان کرده


- سلام،مطالب با تصاویر عالی بود


- سلام متشکراز مطلب خوبتون.


برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید: