چگونه جذابیت جنسی را در زندگی زناشویی تقویت کنیم

با افزایش سن، میل جنسی کاهش می‌یابد. خستگی، کاهش حس ماجراجویی، بیماری‌های فیزیکی و مشکلات دیگری که به مرور زمان می‌توانند حتی سالم‌ترین روابط را دچار چالش کنند و باعث از دست دادن میل جنسی و ایجاد فاصله احساسی شوند. اما زنده نگه داشتن صمیمیت می تواند اثرات عمیقی بر زندگی شما داشته باشد. تحقیقات نشان میدهد که افراد سالم زندگی جنسی بهتری دارند. افراد سالم از رابطه جنسی لذت بیش‌تری می‌برند و کمتر دچار اختلال عملکرد جنسی که می‌تواند زندگی عشقی را مختل‌ ‌کند، می‌شوند. اگر در حال تجربه فقدان صمیمیت در زندگی‌تان هستید، اقداماتی وجود دارند که می‌توانند آن را اصلاح کنند.


نکته شماره یک: سالم بمانید
برای افزایش میل جنسی باید:
به طور منظم ورزش کنید
برانگیختگی مقدار زیادی بستگی به چگونگی جریان خون در سرتاسر بدن دارد. تمرینات ایروبیک منظم به پمپاژ قلب و جریان خون کمک می‌کند.
درست غذا بخورید
یک رژیم کم چربی و قند و با فیبر و مواد مغذی بالا را رعایت کنید. مقدار زیادی از میوه ها و سبزیجات، مقدار زیادی از غلات سبوس دار، و یک مقدار مناسب روزانه از محصولات لبنی کم چرب، بخورید. پروتئین باید به شکل ماهی، مرغ، گوشت بدون چربی دریافت شود.
خوب بخوابید
یک خواب خوب و سالم به بدن شانس تازه شدن و نیروی تازه یافتن می‌دهد.
عادت‌های بد را کنار بگذارید
الکل و تنباکو می تواند به عملکرد جنسی آسیب برساند و به طور منفی سلامت کلی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

زن جوان و زیبا دو عدد سیگار را به صورت ضربدری روبروی صورت خود نگه داشتهنکته شماره دو: گفتگو کنید
زوجهای با زندگی جنسی رضایت‌بخش با یکدیگر حرف می‌زنند، بنابراین زوج‌هایی که از رابطه خود ناراضی هستند نیاز دارند با یکدیگر صحبت کنند.
نگرانی‌های خود را بیان کنید
با شریک زندگی خود درباره تغییرات بدنتان که شما را نگران می‌کند، و یا هر مسئله دیگری در مورد زندگی جنسی‌تان که شما را آزار می‌دهد، حرف بزنید.
چیزهایی که احساس خوبی به شما می‌دهند را توصیف کنید
اگر همسرتان نداند خواست شما چیست، نمی‌تواند شما را راضی کند.
سرزنش نکنید
به جای توجه به اشتباه‌های همسرتان، روی کارهایی که درست انجام می‌دهد تمرکز کنید.
در زمان مناسب صحبت کنید
در طول عشق ورزی، زمان مناسبی است برای بحث در مورد آنچه دوست دارید و لذت می‌برید. دلواپسی‌ها، نگرانی‌ها و مسائل منفی دیگر را برای بیرون از اتاق خواب نگه دارید.زن جوان با موهای بلوند روی زمین نشسته در حال حرف زدن با مردی که با لباس راحتی روی زمین نشسته و سرش را به دستش تکیه داده و به پایین نگاه می‌کند


نکته شماره ۳: مهارت خود را افزایش دهید
راه‌های زیر را برای داشتن یک رابطه بهتر امتحان کنید:
در مورد رابطه فکر کنید
مغز یکی از اندام‌های مهم (به گفته برخی مهم‌ترین) جنسی است. در مورد تخیلات و تمایلات خود فکر کنید. تخیلات جنسی خود را یادداشت کرده و با همسر خود به اشتراک بگذارید.
لمس کنید
اظهار محبت فیزیکی برای حفظ یک زندگی عاشقانه شاد و خرم، حیاتی است.نوازش، آغوش، بوسه، و در دست گرفتن دست یکدیگر مهم است، حتی اگر خسته‌اید و یا حوصله رابطه جنسی را ندارید. در طی عشق ورزی همسر خود را به شیوه‌ای که لذت می‌برد و تحریک می‌شود، لمس‌ کنید.
خود را آموزش دهید
کتاب‌های خودآموز بسیاری در دسترس هستند که نکاتی در مورد بهبود مهارت‌های جنسی به شما ارائه می‌دهند.زن جوان با موهای قرمز در حالی که روی یک کاناپه آبی آسمانی نشسته و روی میز پیش رویش یک فنجان قرمز رنگ قرار دارد ، در حال خواندن یک کتاب با جلد قرمز است

نکته شماره چهار: خوش بگذرانید
فراموش نکنید که رابطه قرار است لذت‌بخش باشد. رابطه را در وضعیت‌های مختلف، مکان‌های متفاوت و زمان‌های مختلف تجربه کنید. یکدیگر را ماساژ دهید و در آغوش بگیرید. یادداشت‌های عاشقانه بگذارید. یک شعر عاشقانه بخوانید. موقعیتی بسازید که هر پنج حس به کار گرفته شوند. مهمتر از همه، به صورت منظم با همسر خود رابطه جنسی داشته باشید و از صمیمیت‌تان لذت ببرید.


یک یادداشت عاشقانه با نوشته دوستت دارم بر روی یک تکه پارچه کرم رنگ که در اطراف آن قلبهای کاغذی کوچک پراکنده شده
برای مشاهده دیگر مطالب بخش زناشویی اینجا کلیک کنید.

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید:

بهبانو را در توییتر دنبال کنید

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید: