ایده‌های کسب و کار برای زنان

زن در حال صحبت کردن با تلفن در حیاط خانه

حتی باانگیزه‌ترین زنان کارآفرین نیز می‌توانند بر سر تصمیم‌گیری برای کسب و کار مناسب کشمکش داشته باشند. برای برخی از کارآفرینان جوان، ایده‌ها آزادانه جریان می‌یابند، اما هیچگاه عملی نمی‌شوند. برای برخی دیگر، ایده‌ها آنقدر مبهم و ناقصند که کنار گذاشته می‌شوند و هرگز به طور کامل کشف نمی‌شوند. انتخاب ایده مناسب کسب وکار همانقدر که باید با خلق یک طرح کسب و کار و امکان‌سنجی همراه باشد، نیازمند بررسی‌های دقیق احساسات و انگیزه‌ها نیز هست. 
اگر می‌خواهید کسب و کار خودتان را راه بیاندازید اما مطمئن نیستید که چه کاری را شروع کنید، در نظر گرفتن موارد زیر می‌تواند راه‌گشا باشد:
  • چه چیزی می‌خواهید و یا نیاز دارید که به دست آورید؟
  • دوست دارید چه کاری انجام دهید؟
  • در چه کاری مهارت دارید؟
  • تمایل به یادگیری چه کاری دارید؟چه چیزی می‌خواهید و یا نیاز دارید که به دست آورید؟
به دنبال درآمد دوم هستید؟ گرفتن نمایندگی شرکت‌های دیگر برای فروش محصولاتشان، مانند لوازم آرایشی، اجناس کادویی، بیمه و غیره می‌تواند گزینه مناسبی باشد. به این ترتیب دیگر نیازی به نوشتن طرح کسب و کار و سرمایه زیاد برای شروع نخواهید داشت، ضمن این که می‌توانید ساعات کاری خود را داشته باشید.
در حال ترک کار برای ماندن در خانه در کنار فرزندانتان هستید؟ اگر انگیزه اصلی‌تان، صرف زمان بیش‌تر با فرزندان‌تان است، کاری را انتخاب کنید که به شما امکان کار کردن مطابق با برنامه زمانی‌تان را می‌دهد. داشتن یک کار تمام وقت در خانه، هم‌زمان با بزرگ کردن بچه‌ها تقریباً غیر ممکن است.
می‌خواهید دنیا را عوض کنید؟ یک تعاونی یا مؤسسه غیرانتفاعی راه بیاندازید. هر دو می‌توانند کاری فشرده  اما باارزش باشند.
می‌خواهید در جامعه سهمی داشته باشید؟ اگر انگیزه اصلی‌تان رضایت شخصی است و نگرانی مالی ندارید، کارهای داوطلبانه در سازمان‌های مختلف را امتحان کنید. با این روش می توانید بفهمید به انجام چه کاری بیش‌ترین علاقه را دارید. کارهای داوطلبانه یک راه عالی برای یادگیری چگونگی کار سازمان‌های غیرانتفاعی و افزایش ارتباطات و مهارت‌های شماست، که اگر بعدها تصمیم به راه اندازی کسب و کار خودتان داشته باشید کمک زیادی به شما خواهد کرد.
می‌خواهید یک کارآفرین باشید؟ چه با هدف این که رییس خودتان باشید و چه رسیدن به استقلال مالی، جاده موفقیت با یک ایده درست شروع می‌شود. 
شما برای کارآفرین بودن باید در مورد نقاط قوت و ضعف خود روراست باشید.

میز چوبی که برروی آن یک لپ تاپ و یک موس و یک فنجان قهوه و یک دفترچه یادداشت قرمز رنگ و دستان زنی که در حال یادداشت کردن است

زن سیاه پوست در حال حرف زدن با تلفن در حالی که پوشه‌ای در دست  و دختر کوچکش را در آغوش دارد و بچه در حال خوردن سیم تلفن است

دختر سیاه پوست با موهایی خرگوشی بسته شده در حالی‌که جعبه وسایل اهدایی در دست دارد


دوست دارید چه کاری انجام دهید؟
شروع کسب و کار خودتان نیازمند وقت، انرژی و از خود گذشتگی است. اگر کاری را انتخاب کنید که علاقه‌ای به آن ندارید و حتی بدتر، از آن نفرت دارید، رسیدن به موفقیت برایتان سخت‌تر خواهد شد. از خودتان بپرسید:
وقت آزاد خود را چگونه می‌گذرانید؟
سرگرمی دارید که بتوان به یک حرفه تبدیل کرد؟
به انجام کارهای داوطلبانه علاقه دارید؟
اگر بتوانید هر شغلی را که می خواهید داشته باشید، آن شغل چیست؟ 

زن با موهای بلوند بلند و عینک در حال فکر کردن

در انجام چه کاری مهارت دارید؟ 
اگر یک موزیسین، هنرمند و یا عکاس باشید، استعدادهایتان مشخص است. هم‌چنین اگر قبلاً شغلی داشته‌اید، ممکن است بخواهید دفتر حقوقی، مطب و یا شرکت حسابداری خودتان را دایر کنید. و ممکن است سرگرمی داشته باشید که می‌دانید می‌توانید ان را بفروشید، مانند چهل تکه دوزی و شمع سازی. اما اگر استعداد چندان مشخصی نداشته باشید چه؟ 
گاهی اوقات پی بردن به نقاط قوت خود مشکل است. اگر مطمئن نیستید که استعدادها و مهارت‌های پنهان شما در چه کارهایی است، از خانواده و دوستانی که شما را می‌شناسند، بپرسید. حتی اگر مهارتی مشخص مانند خیاطی یا دفترداری ندارید، هنوز مهارت‌هایی دارید که اگر به آن‌ها پی ببرید، می‌توان از آنها پول درآورد. اگر مهارت یا سرگرمی دارید همین حالا شروع کنید به امکان‌سنجی و بازاریابی.
شمع‌های رنگارنگ وزیبا در شکل‌های مختلف

دستان زنی که در حال دوختن لحاف چهل تکه با چرخ است

تمایل به یادگیری چه چیزی دارید؟
گاهی اوقات چیزهایی که بیشترین علاقه را در شما ایجاد می‌کنند، چیزهایی هستند که شما تازه باید شروع به فراگیری آنها بکنید. اگر ریاضی دوست دارید، یک دوره حسابداری بگذرانید و مهارت جدیدتان را با کمک به دیگران برای رسیدگی به امور مالیاتی‌شان، تبدیل به ممر درآمد کنید.
تعداد زیادی مشاغل جدید وجود دارند که شما به جای مدرک تحصیلی با یک گواهی‌نامه می‌توانید واردشان شوید. گرفتن گواهی‌نامه معمولاً کم‌تر از یک سال طول می‌کشد، و در بعضی موارد فقط چند ترم. بررسی کنید که دانشگاه محلی‌تان چه گواهی‌نامه‌هایی در منطقه شما ارائه می‌کند.
اگر همیشه در فکر یادگیری زبان دیگری بودید، اکنون زمان آن است. وقتی که روان شدید، می‌توانید یک مرکز خدمات ترجمه آزاد متعلق به خودتان را راه بیاندازید. مترجمین می‌توانند در اقدامات قانونی، مدارس و سمینارها به کار گرفته شوند. مترجمان زبان‌های اشاره نیز می‌توانند درآمدی مانند سایر مترجمین داشته باشند. 


به یاد داشته باشید هرگز برای یادگیری یک مهارت جدید و یا به روز رسانی مهارت‌های قبلی‌تان دیر نیست و اگر انگیزه و یک مهارت قابل عرضه دارید و می‌دانید چه کاری می‌خواهید بکنید، هیچوقت برای شروع و راه‌اندازی یک کسب و کار دیر نیست.زن با پوست تیره و موهای مشکی و بلند در حال کشیدن نقاشی

زن با لباس آبی رنگ و موهای لخت بلند در حالی که در کلاس نشسته و مشغول یادداشت برداری استزن مسن در حال انجام کارهای داوطلبانه

برای مشاهده دیگر مطالب بخش کسب-و-کار اینجا کلیک کنید.

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید:

بهبانو را در توییتر دنبال کنید

برای دریافت مطالب، ایمیل خود را وارد کنید: